Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Diş, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Yapan Hastaneler, Konya İmplant Fiyatları 2022, Şefikcan İmplant, Konya Şefikcan Diş İmplant, Konya Zirkonyum Diş, Konya Zirkonyum Diş Kaplama, Konya Zirkonyum Diş Fiyatları, Konya Zirkonyum Diş Yapan Hekimler, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Şefikcan Özel Diş Hekimi, Konya Gece Açık Diş, Konya Gece Açık Diş Hastanesi, Konya Şefikcan Gece Açık Dişçi

Kabaca, dişlerimizin taç ve kök olmak üzere iki kısımdan oluştuğu söylenebilir. Dental implantlar, kaybedilen dişlerin köklerinin yerine geçecek protezlerdir. Eksik dişin taç kısmı ise implant operasyonunu takiben cerrahınızın tavsiye edeceği iyileşme süresi tamamlandıktan sonra yapılabilir.

Teknolojik olanaklarla, tamamen dişsiz ağızlara dahi tüm implantlar bir günde uygulanabilmektedir (12-14 vidalı diş). Hastanın konforu açısından kimi durumlarda cerrahi uygulama birkaç seansa bölünebilir. Vakaya göre değişmekle beraber, hazırlık aşamasından sonra 1 dental implantın çene kemiği içerisine yerleştirilmesi yaklaşık olarak 10 dakika alır.

Standart implant uygulamasında implantların üzerine kalıcı protez dişi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2 ila 3, üst çenede 3 ila 5 ay beklenmesi gerekir. Bu süre implant ile çene kemiği arasında sağlıklı bir kemik dokusu oluşumu ve bu yolla implantın çene kemiğine kaynaşması için zorunludur. Yeterli süre geçtikten sonra protez aşamasında, implantların üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2-3 seansta ve yaklaşık 10 iş günü içerisinde implant üstü protezler yapılarak tedavi tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir