Konya Estetik Diş, Konya Estetik Diş Kaplama, Konya Estetik Diş Kaplama Fiyatları, Konya Estetik Gülüş Tasarımı uygulaması için randevu alın.

Konya Estetik Diş, Konya Estetik Diş Kaplama, Konya Estetik Diş Kaplama Fiyatları, Konya Estetik Gülüş Tasarımı uygulaması yapan Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer’den randevu alın.

Konya Estetik Diş Kaplama

Gülüş tasarımı, hastanın gülüşünde rol oynayan diş, dudak ve diş eti elemanların kişiye özel uyumlanmasına denir. Gülüş tasarımı yapılırken hastanın cinsiyeti, yüz yapısı, mimikleri ve karakteri de tasarımda önemli parametrelerdir. Gülüş tasarımı dünyada “hollywood smile” olarak da bilinir.
gülüş tasarımı 3 – 5 gün içinde hazırlanır. Bu süreçte, ilk randevuda kaydedilen veriler hekim tarafından dijital ortamda değerlendirilir ve öngörülen gülüş dizayn edilir. Gülüş dizaynı yapılırken bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu vb. parametreler göz önünde bulundurulur.

Dişler üzerinde meydana gelen kırık, çatlak, çürük ve çarpma gibi etkiler sonucunda diş üzerine kaplama yapılması ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra dişlerin kırık olması veya diş sararmaları nedeni ile de dişler üzerine estetik amaçlı kaplama yapılması gerekebilir.

Özellikle ön dişler söz konusu olduğunda yapılacak diş kaplamasının doğal görünmesi istenir. Yapay bir diş görüntüsü kişiyi rahatsız ettiği kadar karşısındaki insanda da olumsuz bir izlenim bırakır. Genellikle iyi yapılmamış diş kaplamalarında renk farklılığı ve diş formlarının doğal dişler ile uyumsuz olması gibi sorunlar ilk olarak göze çarpar.

Kuron diş kaplamaları nedir

Diş eti ile uyumu iyi değilse diş etlerinde morluk ve kanama oluşur. Buna bağlı diş eti kanaması, ağız kokusu ve diş eti çekilmesi gibi birçok problem de zaman içerisinde ortaya çıkar. Diş Hekimliğinde farklı malzeme ve teknikler ile diş kaplamaları uygulanmaktadır. Hangi diş kaplamasının sizin için daha iyi olacağına Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer karar verecektir. Bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın iyi yapılmış bir diş kaplaması ile sağlık sorunları yaşanmayacağıdır.

DİŞ KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Diş kaplamaları kullanılan malzemeye göre isim alırlar. Biyolojik ve fiziksel özelliklerine göre günümüzde bütün çeşitleri ağızda uygulanabilmektedir.

  • Metal altyapılı porselen diş kaplama
  • Zirkonyum altyapılı porselen diş kaplama
  • Tam seramik empress diş kaplama
  • Porselen Laminate veneer diş kaplama
  • Kompozit Laminate veneer diş kaplama

Eksik diş sayısı arttıkça gövde uzunluğu artar. Daha fazla dayanıklılık gerekir. Bu nedenle empress diş kaplamalar eksik diş olduğunda tercih edilmezler. İkiden fazla diş eksikliği olduğunda da hekiminiz size mevcut çiğneme kuvvetlerinin yayılımına göre zirkonyum veya metal altyapılı porselen diş kaplaması tavsiye edebilir.