Konya Porselen Diş, Konya Porselen Diş Kaplama, Konya Porselen Diş Kaplama Fiyatları, Konya Porselen Diş Kaplama Fiyatları 2022 için Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer'den randevu alın.

Konya Porselen Diş, Konya Porselen Diş Kaplama, Konya Porselen Diş Kaplama Fiyatları, Konya Porselen Diş Kaplama Fiyatları 2023 için Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer’den randevu alın.

Uzun yıllardır kullanılan bu yöntemde diş üzerinden aşındırma yapıldıktan sonra ölçü alınır. Laboratuvarda ölçü üzerine modelaj tekniği ile metal altyapı için wax hazırlanır ve indüksiyon yöntemi ile veya CAD CAM tekniği ile diş üzerine uyum sağlayacak şekilde metal altyapı hazırlanır. Ağızda prova edilen metal üzerine diş teknisyeni seramik toz likit karışımı ile elde ettiği hamur kıvamındaki seramiği özel fırçaları ile tabaka tabaka uygulayarak diş formu verir. Karşı çenedeki dişler ile kapanışı ayarlar ve estetik formu tamamladığında Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer hasta ağzında renk ve kapanış kontrollerini yapar. Gerekli düzeltmeler var ise tamamlanıp cila işlemi yapılan diş kaplaması ağıza takılmaya hazırdır.

İçerisinde metal bulunduğu için estetik olarak dezavantajlı olan bu kaplama fiyatının ucuz olması dayanıklılık sorunu olmaması nedeni ile tercih edilebilir. Ancak üretim aşamasında metalin ağızdaki kesik diş ile ideal uyum sağlayamaması nedeni ile uzun dönemde kaplamanın altındaki dişin çürümesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek amacı ile indüksiyonlu döküm tekniği geliştirilmiş sonrasında da daha iyi sonuç veren lazer ile püskürtme yöntemi kullanılarak hazırlanan metal altyapılar kullanılmaya başlanmıştır. Her ne kadar iyi hazırlanmış olursa olsun metal içeren diş kaplamaları gerek diş eti kenarında ortaya çıkan renk değişimleri gerek malzeme kalınlığını tolere etmek için dişten daha fazla kesim yapılması gerekliliği nedeni ile bizim tarafımızdan pek tercih edilmezler.

ZİRKONYUM ALTYAPILI PORSELEN DİŞ KAPLAMA

Estetik olarak tatmin edici sonuçlar almak için tercih edilen diş kaplama çeşididir. Işığı doğal diş gibi yansıtması ve diş eti kenarında renk değişikliği ve diş eti çekilmesine neden olmaması en büyük avantajlarından birkaçıdır. Aynı zamanda kesik diş ile hatasız uyum sağlaması nedeni ile kaplama altında bulunan dişte çürük gibi sorunların yaşanmadığı bir diş kaplama çeşididir.

Uygulama tekniği olarak bilgisayar destekli CAD CAM sistemleri ile üretilen zirkonyum diş kaplamalar gerek tek diş üzerine yapılan kaplamalarda gerekse bir veya birkaç dişin eksik olduğu durumda yapılan diş köprülerinde başarı ile kullanılırlar. Malzeme rengi ağızdaki diş rengi ile aynı olduğu için metal kaplamalardaki gibi renk örtücü opak tabakasının kullanılması gerekmez. Bu nedenle kaplama yapılacak dişten daha az kazıma yapılması ile uygulanabilirler. Soğuk ve sıcak hassasiyeti sorunu hem bu nedenle hem de malzemenin ısı iletkenlik katsayısının metale göre daha düşük olması nedeni ile minimum seviyededir.

Zirkonyum diş kaplamalar provadan sonra dişlerin üzerine özel sabitleyici siman ile yapıştırılırlar. İmplant uygulamalarının üzerine de tatbik edilen zirkonyum altyapılı seramik kaplamalar biyolojik uyumları nedeni ile günümüzde en çok tercih edilen diş köprü ve kaplamalarıdırlar.

TAM SERAMİK EMPRESS DİŞ KAPLAMA

Metal altyapılı porselen diş kaplamalar özellikle ön tek diş kaplama yapılması gerektiğinde doğal dişi taklit etmekte yetersiz kalırlar. Değişik ışık kaynakları altında farklı görüntü elde edilir. Diş teknisyeni ne kadar yetenekli, tecrübeli ve bilgili olursa olsun ön tek diş kaplamalarında içerisinde metal bulunan porselenler ile istenilen sonuç alınamaz. İşte bu ihtiyaç nedeni ile tam seramik empress diş kaplamaları, porseleni güçlendirerek tek diş kaplamalarında içerisinde metal olmadan kullanma fikri ile ortaya çıkmışlardır. İdeal diş kesimi yapıldığında bile hastanın tam seramik empress diş kaplamalarını bilinçli ve dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir. Aşırı kuvvet aldığında kırılma riski olan bu uygulama estetik diş ihtiyacı olduğunda tercih edilmektedir.