Konya Zirkonyum Diş, Konya Zirkonyum Diş Kaplama, Konya Zirkonyum Diş Fiyatları, Konya Zirkonyum Diş Yapan Hekimler için Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer'den randevu alın.

Konya Zirkonyum Diş, Konya Zirkonyum Diş Kaplama, Konya Zirkonyum Diş Fiyatları, Konya Zirkonyum Diş Yapan Hekimler için Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer’den randevu alın.

Bu yazıda zirkonyum diş kaplama ile ilgili bütün merak edilenlere cevap vermeye çalışacağım. Yazı içerisinde dikkatinizi çeken veya aklınıza takılan konular ile ilgili iletişim sayfamızdan bana ulaşabilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağım. Yazıda size kısa ve anlaşılır bilgiler vermeye çalışacağım. Tıbbi terimlerden olabildiğince uzak ve anlaşılır ola amacındayım. Genel bilgilerin verilebildiği web siteleri hiçbir zaman teşhis ve tedavi niteliğinde bilgiler taşıyamamaktadır. Whatsapaa ile veya iletişim formu ile randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

Estetik bir diş kaplaması olan zirkonyum diş kaplama (zirkonyum kaplama) üstün özelliklerinden dolayı günümüzde ilk uygulanmaya başlandığından daha fazla kullanılmaktadır. Zirkonyum porselen diş, beyaz renkli bir metal olan zirkonyum’un dayanıklılığı ile porselen dişlerin estetiğini bir araya getiren uygulamalardır. Zirkonyum malzeme ile tek diş kaplama yapılabildiği gibi eksik dişlerin yerini doldurmak amacı ile diş köprsü olarak da uygulanabilmektedir.

Zirkonyun Diş Kaplama ve Diş Köprüsü Olarak Kullanımı

Zirkonyum diş kaplama; tek bir dişte kaplama olarak kullanılabileceği gibi bir veya daha çok diş kayıplarının olduğu durumlarda köprü yapımında da kullanılabilir. Tek bir dişin kırık,çatlak kanal tedavisi gibi nedenler ile kaplamnabildiği gibi birden fazla diş için de bu işlem gerçekleştirilebilir. Diş eksikliği olması durumunda ise diş köprüsü uygulanır. Boş olan alanın ön ve arkasındaki dişlerde aşındırma yapılarak körü yapılır. Diş köprüsünün alternatifi implant olabilir. Bununla ilgili bilgilere menu bölümünde yer alan tedaviler başlığından ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama yapımında son teknoloji ürünü bilgisayar destekli (CAD/CAM) torna cihazları kullanılır. Bu sayede istenilen yüksek hassasiyetli çalışmalar yapılması mümkün olmaktadır. Diş kaplamasının diş ve diş eti ile uyumu büyük önem arz eder. Hatasız bir uygulama yıllar bıyu problemsiz diş kaplam ve köprüleri kullanımına olanak sağlar. Fiyat olarak diğer porselen diş kaplamalar göre daha pahalı bir işlem olduğunu bilmek gerekir. Ancak zirkonyum diş kaplama uygulaması teknik hassasiyeti olan bir çalışmadır.

Zirkonyum diş, metal destekli porselenlere göre daha estetik sonuç verir.

Zirkonyum diş kaplamaların birçok olumlu özelliği vardır. Fiyat olarak yüksek olmasının nedeni de budur. Bildiğiniz gibi CAD-CAM teknolojisi ile yapılması hazırlanan modele uyumunun mükemmel olması en büyük avantajlarından birisidir. Makina ve bilgisayar yatırımı gerektiren bu uygulama yatırım maliyetinin işlmlere yansıması nedeni ile de pahalanır. Önemli olan verilen paranın karşılığının alınmasıdır. Zirkonyum diş kaplama bunu fazlası ile hak etmektedir.

Zirkonyum Özellikleri

zirkonyum diş kaplama önce sonraZirkonyum alt yapılı porselenlerde alt yapı beyaz bir metal olan zirkonyum elementinden oluştuğu için kullanılan maske opak porselen katı daha ince hazırlanabilir. Ancak altyapıyı gizlemek için kullanılan opak porselen katının inceliği anatomik bir kesim yapıldığı takdirde metal porselendeki kalınlıkla birebir aynı olabilmektedir.Bu gibi durumlarda estetik açıdan doğrudan metal alt yapılı protezlerle zirkonyum protezler arasında bir fark kalmamaktadır.

Zirkonyum alt yapılar işlem sırasında el değmeden üretildikleri için dişe uyumları diğer tekniklere göre mükemmeldir. bu sayede kaplama altındaki dişlerde çürük oluşmaz.

Uygun şartlarda sağlanmış bir çalışmanın üzerine uygulanacak porselen her zaman estetik sonuçlar verebilmektedir. Gerek dişin hazırlanışı sırasında uyulacak anatomik kurallar gerekse teknisyenin çalışması sırasında göstereceği hassasiyet ve doğru materyal ile 20 sene veya daha fazla kullanılabilen porselen köprüler yapmak mümkündür.

Bunun değerlendirilmesi ve uygulanması her hasta ve diş boşluğu için farklı olacağı için doktorun buradaki bilgi birikim ve ön görüleri oldukça önem kazanmaktadır.

Zirkonyum alt yapılı kaplamalar bilgisayar destekli hazırlanmaları dolayısıyla oldukça uyumlu güzel sonuçlar elde edilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Burada yazılanlardan daha fazla bilgi almak, örnek çalışmaları görmek istiyorsanız bizi arayıp randevu aldığınızda size kliniğimizde uygulanmış zirkonyum diş kaplama örneklerini göstemekten memnuniyet duyarız.
Mevcut yasalara göre web sitesine fiyat koyamıyoruz. Ancak hastaların bütçe oluşturma ihtiyaçlarını göz önüne alarak zirkonyum diş fiyatlarının 1000 tl ile 2000 tl aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Döviz fiyatları ile farklılıklar oluşabileceğini unutmamak gerekir. diğer taraftan zirkonyum diş fiyatı sadece malzeme fiyatı değildir. Hekimin emeği ve laboratuvarın harcadığı zaman ve çaba ile malzeme ve yatırım maliyetlerini göz önüne almak gerekir. sizin için yapılacak tedavi ve fiyatını Konya Özel Diş Hekimi Mine Değer ile görüştüğünüzde öğrenebilirsiniz.

Konya Tek Diş Zirkonyum Kaplama

Ağızdaki dişlerden bir tanesi zarar gördüğünde diğer dişlerin estetiğini bozmadan bu durumu telafi etmek gerekir. Kanal tedavisi, diş kırıkları eski dolgular ve yaygın çürükler tek diş kaplamasını gerektiren durumlardan en sık görülenlerdir. Yandaki resimde tek diş kanal tedavisi olduğu için renk değişikliği oluşmuş bir vaka resmi görmektesiniz. Senelerce hasta işi renklenmesine rağmen estetik sorunu gözrmezlikten gelmiş. Neden mi? Kendisine üst çenede dört dişin kaplama yapılması gerektiği söylenmiş çünkü. Ben olsam ben de bir diş için dört dişimi kestirip kaplama yaptırmam. Ama neyse ki acil ağrılı bir durumda gelip arka azı dişini tedavi ettikten sonra yaptığımız tedavi planında sadece kanal tedavisi olduğu için renk değiştiren dişi kestik ve tek üye estetik zirkonyum diş kaplama uyguladık. Sonuç ortada. Siz olsanız dört dişinizi kestirir misiniz?

Bütün Dişlere Zirkonyum Kaplama Yaptırmak Mümkün mü?

Bu soru da çok soruluyor. Mümkün tabi ama bir gerekçe olması lazım değil mi? Dişlerin kapanışı,sıralanışı, estetiği, rengi veya sağlığı ile ilgili bir problem olduğunda diş kaplama tercih edilmekte. Bütün dişler için zirkoyum diş kaplama gerekip gerekmediğini de klinik değerlendirme ile size söyleyebilirim. Gerçekten bütün dişlerde sorun var mı? Hangi dişlerinize kaplama gerekiyor birlikte karar verebiliriz. Bütün dişler için estetik diş kaplama yazımı okuduğunuzda bunla ilgili vaka örneklerimi de komple diş kaplama sayfamda göreceksiniz.zaten. Ne zaman bütün dişleri kaplıyoruz, ne zaman kaplamıyoruz en iyii görerek fikir sahibi olmak değil mi? Linki tıkladığınızda detaylı bilgilere ulaşacaksınız.

Yan tarafta tek diş için zirkonyum kaplama örneği gördğünüz gibi bütün dişler için zirkonyum kaplama örneklerini de yukarıda verdiğim sayfaya gittiğinizde göreceksiniz. Orada Bbütün dişler için kaplama fiyatları hakkında bilgiler de yer alacak.

Konya Zirkonyum Kaplama Fiyatları

İyi bir diş kaplaması hem uzun ömürlü hem de estetik olur. Diş yapımında en önemli konu yapılan dişin kullanım ömrüdür. Zirkonyum kaplama fiyat olarak diğer kaplamalardan daha yüksek olsa da uzun yıllar sorunsuz kullanıldığında ödenen paranın karşılığını verir. Tabi kullanılan malzemenin sadece zirkonyum olması yeterli değil. Diş hazırlığı, ölçü ve bütün laboratuvar aşamalarının da eksiksiz yapılması gerekiyor. 2023 yılı zirkonyum fiyatı 150-250 € aralığında olabilmektedir. biz laboratuvar ile birlikte yaptığımız kampanya dönemleri ile zirkonyum kaplama fiyatını en uygun seviyelere çekerek bütün hastalarımızın kaliteli diş kaplamalarına sahip olmasını amaçlıyoruz. güncel kampanya fiyatlarımızı öğrenmek için +90552 531 39 00 numaradan whatsap ile doğrudan bana yazarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Zirkonyum kaplama fiyat bakımından yüksek gelmişti bu nedenle gidip porselen yaptırdım ama şimdi çok pişmanım diyen bir sürü hasta geliyor. Onlara yeniden zirkonyum kaplama yapıyoruz ve memnun ayrılıyorlar. Bir işi baştan iyi yapmak ilerde bir daha o işle uğraşmamak en karlısı aslında. Size önerim zirkonyum fiyatı ne kadar diye düşünmek yerine daha ucuz diş yaptırdığımda beni neler bekliyor? bu sorunun yanıtını araştırmanız.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Diş hekimliği uygulamalarının fiyatları hiç de ucuz değil. Kişiye özel üretilen diş kaplama ve köprülerinde kullanılan malzemelerin ithal olması ve bu işlemlerde hassasiye gerektiren çalışmalar yapılmadı diş fiyatlarını arttırıyor. Diş fiyatını etkileyen faktörlerin başında malzeme kaltesi gelmediğini bilmeniz lazım.

Malzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi önemli. Diş fiyatlarını da etkiler. Ama en iyi malzeme kullanılarak yapılan hatalı bir diş inanın işinize yaramaz. bir dolu para ödeyerek yaptırdığınız diş belki sağlığınızı bile bozabilir. Peki iyi bir malzeme harivcinde diş fiyatını ne etkiler. Diş için verdiğmiz veya vereceğimiz paranın karşılığını bulabilmesi için neye dikkat etmeliyiz?

İyi İşçilik

Size en önemli konuyu açıklayayım. Hekimin işine olan saygısı ve işe gösterdiği özen dikkat önemlidir. Sorumluluk sahibi işini özenle yapan bir hekim inanın ucuz malzeme kullansa bile sonuç hüsran olmaz. Bu şartlarda bir de iyi malzeme kullanıldığında elde edilecek sonuç hem estetik hem uzun ömürlü hem de fonksiyonel olacaktır. Zirkonyum diş fiyatı da bu özen ve dikkat nedeni ile yükselir. Uzun ömürlü ve fonksiyonel diş kaplama yapılmasını istediğinizde kullanılacak malzemelerden birisi zirkonyum malzemedir. Fiyat olarak metal altyapılı porselen diş kaplama fiyatlarından yüksek olan malzeme ancak iyi işçilik ile istenilen sonucu verebilir.

Diş Hazırlığı

Zirkonyum içinağızda dişin hazırlanma süreci hekimin zaman ve dikkatini gerektirir. Hassas bir şekilde kurallara uygun diş hazırlığı yapmak basit bir işlem değildir. Hazırlanan dişin şekli üzerine gelecek diş kaplaması için yeterli mesafeyi barındırmalıdır. Aynı zamanda diş eti ile istenilen hassas temas sağlanmak zorundadır. Diş kaplama için yer açarken kesilen dişin gereğinden fazla küçültülmemesi büyük önem taşır. dişin canlılığını tehdit eden bu durum telafisi zor bir problem ortaya çıkarabilir. Diş kaplamasının sık sık yerinden çıkması da fazla küçültülmüş dişler nedeniile olabilir. Aşırı soğuk sıcak hassasiyeti hatta diş ağrısı ve şişme ile karşılaştığımızda dişin fazla kesildiğini görebiliyoruz.

Ölçü Aşaması ve Kalitesi

Bu hassas parametreler ile dişin kesilişi tamamlandıktan sonra ölçü ve geçici diş kaplama yapmaya gelir sıra. Kullanılan ölçü malzemesinin kalitesi hassasiyeti arttırır. Geçici diş kaplama ise başlı başına bir iştir. İyi yapılan bir geçici diş kaplama iyi bir diş köprüsünün ilk adımıdır, ilk sinyalleridir diyebiliriz. Diş kesiminde köprü ayaklarının paralel olması köprünün raht bir biçimde ağza girmesini sağlar. Bu sayede diş kaplamasına alışma süreci de kısalır. Diş ölçüsü alındıktan sonra artık iş diş teknisyenindedir.

Diş Teknisyeni

Diş laboratuvarının kullandığı malzemeler ve teknisyenin bilgi,dikkat ve özeni işin kalitesini belirler. Bu şartları sağlayan teknisyenler işe uzun zaman ayırmak zorunda kalırlar. Zaman demek bildiğiniz gibi para demek. Diş labortuvarında kullanılan malzemelerin de ithal olması ve teknoloji için yapılan yatırımın maliyetleri laboratuvardaki zirkonyum diş fiyatını etkilemektedir.

2023 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Hekim diş için ödediği fiyatın üzerine kendi maliyetlerini ve klinik giderlerini ilave ettiğinde iyi bir zirkonyum diş kaplama fiyatı ………. TL ile ………. TL Yaklaşık ……..-……… € olmaktadır. Tek diş için mi bu para? Evet tek diş için. Bir defa yaptırıp seneler boyu sağlıklı bir ekilde kullanmak isterseniz bu fiyatı vermeniz gerekiyor. Çünkü hatasız ve biyolojik uyumlu estetik diş kaplama fiyatları bu seviyelerde. 2023 zirkonyum diş fiyatı önceki yıllar ile kıyaslandığında döviz bazında aynı kaldı. Ancak Tirk Lirası olarak bakınca 2023 yılı zirkonyum diş fiyatı yükselmiş gibi görünüyor. Lamine diş fiyatları ve ön diş estetiği fiyatları ile ilgili yazıları da incelemenizi tavsiye ederim.

Size yapılacak diş kaplama sayısı ve dişlerin durumuna göre belirlenecek fiyatı öğrenmek isterseniz iletişim sayfamızdan randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

Türk diş hekimleri birliği her yıl enflasyon, kur farkı gibi oranlar doğrultusunda zirkonyum kaplamaların fiyatını ve diğer tüm diş tedavilerin fiyatını belirlemekte, diş hekimlerinin bu tabloya minimum olacak şekilde uymak zorunda bu yıl açıklanan fiyat 715 tl dir.

Zirkonyum Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Diş etleri ile oldukça uyumlu olan zirkonyum maddesi, diş tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başladı. Deforme olmuş, kırılmış ya da farklı nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum kaplamalar hem estetik durma özelliği ile hem de uzun süre kullanılabilirliği ile hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Oldukça sağlıklı bir yöntem olan zirkonyum kaplamalar ortalama beş yıl ila 20 yıl gibi sürelerde ağız içinde kullanılabilmektedir.

Kimi hastaların merak ettiği zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır sorusunun cevabı aslında biraz da kişisel olarak verilebilir. Çünkü kişinin ağız ve diş bakımına verdiği önem, beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak zirkonyum kaplamanın ömrü değişebilmektedir, ama genel olarak baktığımız zaman 30 yıl kadar gidebildiği görülmektedir. Bu durum göz önüne alındığında zirkonyum kaplama fiyatları uygun fiyatlı bir kaplama çözümüdür.

Eğer ki hasta dişlerin yapımından sonra dişlerini düzenli olarak fırçalar ve dişlerin arasında yemek artığı kalmamasına dikkat ederse hem kendi doğal dişleri hem de yaptırdığı zirkonyum dişleri daha uzun süre kullanabilir. Aynı zamanda sigara ya da alkol tüketimi, dişlerin gıcırdatılması, dişlerin sıkılması gibi kötü alışkanlıkların terk edilmesi dişlerin ömrü açısından oldukça önemlidir. Zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır sorusu görüldüğü gibi biraz da kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişmektedir. Hasta dişlerini düzenli olarak fırçalamaz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını devam ettirirse hem sonradan yapılan yapay dişler hem de kişinin kendi dişleri zarar görür ve ağız içinde kayıplar başlar.