Konya İmplant, Konya İmplant Fiyatları, Konya İmplant Diş, Konya İmplant Yapan Yerler, Konya İmplant Yapan Hastaneler, Konya İmplant Fiyatları 2022, Şefikcan İmplant, Konya Şefikcan Diş İmplant, Konya Zirkonyum Diş, Konya Zirkonyum Diş Kaplama, Konya Zirkonyum Diş Fiyatları, Konya Zirkonyum Diş Yapan Hekimler, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Şefikcan Özel Diş Hekimi, Konya Gece Açık Diş, Konya Gece Açık Diş Hastanesi, Konya Şefikcan Gece Açık Dişçi

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

Doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir. Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için ancak implantlarla elde edilmektedir.

İmplant tedavisi gerçek dişe en yakın tedavidir.

Geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Diş hekimliğinin 21. yüzyıldaki en önemli gelişmesi olarak kabul edilmektedir.

Bir Günde İmplant

Bir günde implant, Kliniğimize geldiğiniz gün operasyon geçirerek yeni dişinizle ayrılmanız demektir. Bu tedavi aylarca beklemesi söylenen hastalara kliniğimiz tarafından sunulan özel bir çözümdür.

Bilindiği gibi bu tedavinin süreci hastadan hastaya değişiklik göstermekte ve bazı durumlarda bu süreç uzayabilmektedir. Bu tedaviyi düşünen implant hastalarının bu konuyu da en az tedavinin fiyatları kadar araştırması gerekmektedir.

Siz de bekleme süresini en aza indirmek ve aynı gün yeni dişlerle kliniğimizden ayrılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş takma işlemi nasıl yapılır? Tedavi süreci nasıl işler? Tedavi süreci nasıl işler?

İmplant, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış diş kökü görevi gören protez elemanıdır. İmplant operasyonu çoğu hastayı korkutan bir uygulama olsa da bu korkunun sebebi yapılacak işlemin nasıl yapıldığını bilmemekten kaynaklanmaktadır.

Diş Hekimi Mine Değer Şefikcan Caddesi Özel Diş kliniğinde her yaştan hastaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Başta implant olmak üzere, zirkonyum ve metal destekli protezler, lamine, diş beyazlatma, kalıcı diş beyazlatma, gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği,diş dolgusu, kanal tedavisi, 20 yaş dişi,ağız hastalıkları, dişeti hastalıkları, ağız cerrahisi gibi alanlarda uzun yılların verdiği bir tecrübeye sahiptir.

Mine Değer Şefikcan Caddesi Özel Diş kliniğinde yurtiçi hastalarının yanında birçok yurtdışı hastasının da dişsizlik vakalarını tedavi etmektedir. Bugün ekibimiz birçok ülkeden gelen hastalarını tedavi etmektedir. Karşılaşılan vakaların çok çeşitliliği, zorluk dereceleri uzmanlığın kalitesini de olumlu yönde arttırmıştır.

İmplant Tedavisinin Faydaları

Diş implantları, saf titanyumdan üretilmiş yapay diş köklerinin çene kemiğine yerleştirilmesi işlemidir. İmplantlar protez veya köprü ayağı olarak görev yaparlar. Böylece eksik dişler fonksiyonel ve estetik olarak tamamlanarak doğal bir görünüm sağlanmış olur.

Aynı gün yeni dişlerin takılması Yerleştirildikten sonra mümkünse aynı gün geçici dişlerin takılması idealdir. Bunun yapılabilmesi için öncelikle kemik tipinin sert olması ve implantların 30-35 N primer stabilite ile yerleştirilmesi gerekir. Avantaj olarak hastalar için hiç dişsiz kalmadan ertesi gün yumuşak besinler çiğnemeye başlarlar.

Tedaviden 2-3 ay sonra gerçek dişlerin takılması Çenede kalan kemiğin sertliği az ise 2-3 ay daimi porselen dişler yapılmadan geçici hareketli dişler ile beklemek gerekebilir. Bu 2-3 aylık sürede esas dişler yapılana kadar hastaların dişsiz kalmaması için implantların üzerine baskı uygulamayan hareketli protezler yapılır.

Tedaviden önce kemik yatağının büyütülmesi ve 4-6 ay sonra yeni diş takılması İmplantların tutunacağı kemik miktarı yeterli değilse kök yerleştirmeden önce kemik grefti ile kökün kemik yatağını büyütmek zorunda kaldığımız vakalar da protez yapılması 6 aya kadar uzayabilmektedir.

Kimlere uygulanabilir?

Diş implantları eksik ya da zarar görmüş dişlerin yerine yeni bir diş sahibi olmak için en iyi yollardan biridir. Hastalar tek bir diş, birkaç diş ya da tüm dişlerini birden implant tedavisiyle yenileyebilir. Çene kemiğine cerrahi bir operasyon ile yerleştirilen diş implantları, hem görünüş hem de kullanım bakımından doğal dişlerimiz gibi görev yaparlar.

Hastalar tarafından sorunsuzca kullanıldıkları ve estetik görünümleri nedeniyle de büyük özgüven sağlarlar. (Not to mention, dental implants give patients the ability to eat and speak effectively. If you are considering the dental implant procedure, please read on to find out if you could be a good candidate.)

Tedavi için uygun yaştakiler

Diş implantları eksik dişleri yerine kalıcı bir çözümle yeni bir diş yaptırmak isteyen herkese uygulanabilir. Ancak kemik gelişimi henüz tamamlanmamış olduğundan küçük yaştaki hastalarda (genel olarak 18 yaş altı) uygulanmaz.

Yeterli kemik genişliğine sahip olanlar

Diş implantlarının yeterince sağlam ve kalıcı olarak yapılabilmesi için eksik dişin olduğu bölgede yeterli kemik genişliğine sahip olunmalıdır. Diş hekiminizin tedaviye başlarken yapacağı ilk kontrollerden biri, kemik genişliğinizin yeterli miktarda olup olmadığıdır. Eğer kemik genişliği yeterli değilse, greftleme denilen yöntemle diş implantının uygulanacağı kemik bölgesi genişletilerek tedaviye hazır hale getirilir.

Genel sağlık durumu yerinde olanlar

Diş eti hastalığı, yüksek tansiyon, diyabet gibi hastalıklara sahip olanlar, kontrol altında tutuldukları sürece implant için uygun adaylardır. Devamlı ilaç kullanılması gereken önemli hastalıkları olanlar, özellikle de bağışıklık sistemiyle bağlantılı sorunları bulunan hastaların diş doktoruna durumlarını mutlaka bildirmeleri gerekir.Bu tarz hastaların doktorlarıyla koordineli olarak tedavi edilmeleri gerekmektedir.

Protez yerine implant yaptırmak isteyenler

Hareketli protezini rahat kullanamayan hastalara da 2-4 tane implant uygulayarak damak protezini sıkı sıkı tutan, hareketli bağlantıları hasta tarafından her istendiğinde çıkarılabilen eski protezine göre çok daha rahat kullanabileceği implant destekli protezler yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir